Дозвіл на працевлаштування

1. Чи дозволено особам з тимчасовим дозволом на перебування в США за програмою "Єднання заради України" працювати ще до того, як USCIS затвердить їхню Форму I-765 "Заява про дозвіл на працевлаштування"?

Так. Особи з тимчасовим дозволом на перебування у Сполучених Штатах за програмою “Єднання заради України” мають дозвіл на працевлаштування відповідно до цього статусу. Це означає , що якщо ви отримали тимчасовий дозвіл на перебування у Сполучених Штатів за програмою “Єднання заради України”, нам не потрібно затверджувати вашу заяву на отримання дозволу на працевлаштування, перш ніж ви зможете працювати у Сполучених Штатах.

Ваша непрострочена форма I-94 “Запис про прибуття/виїзд” є прийнятною квитанцією зі списку A, яка засвідчує вашу особу та дозвіл на працевлаштування для форми I-9 “Підтвердження права на працевлаштування”, якщо ваш непрострочений клас прийому містить:

  • клас коду допуску “UHP” або
  • клас коду допуску “DT”, виданий у період з 24 лютого 2022 р. по 30 вересня 2023 р. та Україну вказано як країну громадянства.

Протягом 90 днів після прийняття на роботу (або якщо у разі повторної перевірки дати термін дії дозволу на роботу закінчився) ви повинні надати своєму роботодавцю:

  • вашу непрострочену форму I-766 “Дозвіл на працевлаштування” (EAD) або
  • вашу дійсну необмежену картку соціального забезпечення та документ зі списку B, що посвідчує особу, що входить до списків прийнятних документів за формою I-9. (Примітка: картка соціального забезпечення, яка не містить обмежень щодо працевлаштування, не видається особам, які мають тимчасовий дозвіл на перебування у Сполучених Штатах та не мають постійного дозволу. Див. веб-сторінку Типи карток соціального забезпечення Адміністрації соціального забезпечення.)

Особи, які отримали свою форму I-94 під час в’їзду до Сполучених Штатів, повинні відвідати веб-сайт форми I-94 Митної та прикордонної служби США (CBP), щоб переглянути та роздрукувати копію своєї форми I-94.

Для отримання додаткової інформації перегляньте веб-сторінку Права та джерела інформації для працівників.

2. Чи можуть особи з тимчасовим дозволом на перебування у Сполучених Штатах за програмою "Єднання заради України" все ж подати заяву на EAD?

Так. Починаючи з 21 листопада 2022 р., USCIS звільняє від сплати збору за подання форми I-765 для первинних EAD для осіб з тимчасовим дозволом на перебування у Сполучених Штатах за програмою “Єднання заради України”, які подають заяву поштою. Починаючи з 5 грудня 2022 р., це звільнення від сплати збору також буде поширене на заповнення форми I-765 через Інтернет. Щоб подати заяву на EAD, надішліть Форму I-765 “Заява про дозвіл на працевлаштування”, використовуючи код категорії (c)(11).

Щоб отримати звільнення від сплати збору під час подання форми I-765 через Інтернет для запиту EAD:

  • у розділі підстав права на працевлаштування вкажіть свою “категорію права”;
  • для категорії, за якою ви подаєте заяву, виберіть “c(11) Ukraine Parole” зі спадного меню;
  • виберіть причину подання заяви як “Первинний дозвіл працевлаштування” і
  • перегляньте та подайте заяву на сплату нульового збору.

Щоб отримати звільнення від сплати збору при надсиланні паперової форми I-765 до USCIS для запиту первинного EAD:

  • виберіть “Первинний дозвіл працевлаштування”  (частина 1, пункт 1.а.);
  • введіть “Ukraine” в такі графи:
    • країна громадянства (частина 2, пункти 18.a та 18.b) та/або
    • країна народження (частина 2, пункт 19.c);
  • введіть «C11» у категорії права (частина 2, пункт 27) і
  • подавайте без сплати збору.

Примітка. Щоб застосувати звільнення від сплати збору, заяви мають бути надіслані не раніше 21 листопада 2022 р. або подані через Інтернет не раніше 5 грудня 2022 р.

3. Після того, як особа з тимчасовим дозволом на перебування в США подала форму I-765, скільки часу знадобиться для отримання EAD?

Зазвичай ми розглядаємо заявки на отримання дозволу на працевлаштування в тому порядку, в якому вони надходять. Щоб дізнатися більше про тривалість обробки форми I-765, відвідайте нашу веб-сторінку Перевірити час обробки заяви.